• Home • Forum • Downloads • Odkazy • Přidat článek • Váš účet •
blocks.gif
 

menu

Tiberium wars
GDI
Mise
Hlášení rozvědky
Pěchota
Vozidla
Letectvo
Výrobní stavby
Podpůrné budovy
Podpůrné síly

Nod
Mise
Hlášení rozvědky
Pěchota
Vozidla
Letectvo
Výrobní stavby
Podpůrné budovy
Podpůrné síly

Scrin
Mise
Hlášení rozvědky
Pěchota
Vozidla
Letectvo
Výrobní stavby
Podpůrné budovy
Podpůrné síly

Kane's Wrath
Mise
Hlášení rozvědky
Komunita

· Download
· Odkazy
Ostatní

· Váš účet
· Doporučte nás
· Připomínky
· Poslat článek

 
blocks.gif
 

Advertising XrOLL


Comeback

Herní portál

Enemy territory, It is war

Povídky

 
story.gif
Původ Ocelových drápů
 
 
KW-Rozvědka


Pozadí vzniku experimentální bojové jednotky GDI Ocelové drápy

Po skončení druhé tiberiové války a následném ústupu bratrstva NOD ze scény GDI začalo věřit, že tento fanatický kult nadále nepředstavuje pro populaci Země významnou hrozbu. Kvůli tomu přesměrovalo GDI své strategické cíle od poražení bratrstva na rekultivaci části planety zamořených tiberiem. Převážná většina výzkumu a vývojového rozpočtu GDI byla zaměřena k plnění tohoto cíle, což znamenalo ukončení období rychlého technologického růstu, který charakterizoval vojenské síly GDI po několik předešlých desetiletí.

Není potřeba zdůrazňovat, že se v armádě našlo několik jedinců, kteří tuto novou směrnici zpochybňovali, především pak generál Joshua „Mitch“ Mitchell, medailemi ověnčený veterán z druhé tiberiové války, proslavený svou mladistvou průbojností a taktickým novátorstvím. Mitchell došel k závěru, že přestože bylo bratrstvo poraženo, bylo by pro GDI naivní předpokládat, že z demoralizované populace tiberiem zamořené země nevzejde žádný nový fanatik. Namítal proto, že peníze vyhrazené na potlačení tiberia by se měly použít k výzkumu a vývoji nové bojové technologie v očekávání dalšího možného konfliktu.

Ze zdlouhavého a chaotického vyjednávání odešel Mitchell s částečným vítězstvím. Přestože velení GDI odmítlo přenést celý svůj výzkumný rozpočet na generálovy snahy, souhlasilo, že zainvestuje pod Mitchellovým vedením do nové experimentální bojové technologické divize. Tato sekce dostala od Mitchellových obdivovatelů přízvisko „Ocelové drápy“, především díky slavnému válečnému hrdinovi Nicku „Havoc“ Parkerovi. Tento elitní, nekonveční bojový prapor se během potyček, které následovaly po ústupu bratrstva NOD,vyšvihl do předních pozic a stal se známý jednak svou nelítostnou efektivitou na bitevním poli, jednak závojem tajemství, které jej neustále zahalovalo.

Úryvek z knihy „GDI a budoucnost války“ od Xaviera Des Jardinse
 
 
  blocks.gif
 

Související odkazy

· Více o tématu KW-Rozvědka
· Další články od autora southeast


Nejčtenější článek na téma KW-Rozvědka:
Kane - Jiskra

 
blocks.gif
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 1
Účastníků: 1

Špatné

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

 
blocks.gif
 

Možnosti


 Vytisknout článek Vytisknout článek